Biliyorum, bu listeyi yayınlamakta biraz geç kaldım. Hayatın yoğun temposunda ilerlerken, eve geldiğim anda kendimi yatağa atıyorum. Gün içerisinde telefona bakmam için molaya çıkmış olmam gerekebiliyor. Okumak istediğim çok fazla kitap varken, ”Nasıl zaman yaratacağım ben şimdi?” diye kendime soruyorum. Sonra kitabımı alıyorum. İşe giderken yolda okuyorum. ”Nasıl olsa bir şekilde biter. 2 günde değil 10 günde ama sonucunda biter.” Değil mi? diyorum.

Sabahları işe, okula ya da herhangi bir yere giden insanları inceliyorum. Kitap okuyan insanlar o kadar az ki, parmakla gösterebilirsiniz. Herkes ya telefonla meşgul ya da gözlerini dinlendirme peşinde. Benim gibi kitap okuyan insanları görünce seviniyorum. İşe varışım toplamda 30 dakikamı alıyor ve bunun yürüyüş kısımlarını çıkarınca yaklaşık olarak sadece 10 dakika kitap okuyabiliyorum. Bazen o kadar doyumsuz oluyor ki yürüyen merdivenlerin sağ kenarında durup kitabı okumaya devam ediyorum. Günde 10 dakika bile olsa okuyorum. Ve hepinize tavsiye ediyorum.

Yeni kitap siparişi verdim. Pazartesi kitaplarıma kavuşacağım. Aldığım kitapların isimlerini duymuş olabileceğinizi tahmin ediyorum. Bilmiyorsanız bile bir göz atmanızı tavsiye ederim. Henüz okumadığım için yorum yapamayacağım. Ancak çok fazla tavsiye üzerine aldığım için, okumadan bu kitapların isimlerini sizinle paylaşıyorum:

Virginia Woolf – Kendine Ait Bir Oda

Mirela Sula – Aklını Koru Düşüncelerini Yönet

Stephane Garnier – Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak

Düşüncelerinizi benimle paylaşın, bana yazmayı unutmayın! Önerileriniz varsa daima bekliyorum. ?

Herkese bol okumalı bir Haziran Ayı dilerim,