Değerli okuyucum,

Nisan Ayının son günlerini yaşıyorken, önümüzdeki ay okuyabileceğiniz kitaplardan bahsetmek istiyorum. Umuyorum ki, bu yöntem ile kendinize uygun en az 1 kitabı seçip, okursunuz. Bir sonra ki ay yeni bir listede buluşana kadar, bol kitap okumalı bir ay diliyorum!

Judith Malika Liberman – Masal Terapi

Uzun zaman önce almış ve o zamandan beri başucumda bulundurduğum bu kitabı, herkesin almasını tavsiye ediyorum. Bazen günün yorgunluğundan kaçmak için, bazen ise güne başlamadan önce 5 dakikanızı ayırabileceğiniz küçük küçük masallardan oluşan bu kitabın sihirli noktası; bizlere her hikayesinde farklı ve bilgece düşünceleri aktarması. Eğer bu kitap kütüphanenizde yoksa, bir sonra ki kitap alışverişinizde almanızı ve günde sadece 5 dakika ayırmanızı isterim. Böylece 5 dakika bile olsa, dünyadan koparak masallar diyarında dolaşacağınızı garanti ediyorum.

Jane Austen – Akıl ve Tutku

Kendisini ”Gurur ve Önyargı” kitabıyla tanıdığımız, Jane’nin aslında ilk kitabı Akıl ve Tutku. İş Bankası Kültür Yayınlarından Gurur ve Önyargı kitabını alacağım zaman bana, diğer kitabını okumadan önce bu kitabını okumamın daha doğru olacağını önermişlerdi. Bu vesile ile iki kitabını birden almıştım ve ilk olarak bu kitabını okumuştum. Eğer sizlerde klasikleri okumayı seviyorsanız, Gurur ve Önyargı kitabının sevdalılarından olup hala bu kitabını okumadıysanız hemen almanızı ve okumanızı tavsiye ediyorum.

+1 Sürpriz: MASA Dergisi

Belki de birçoğunuzun bildiği ve okuduğu bir edebiyat dergisinden bahsetmek istiyorum. Son zamanlarda okuduğum en güzel dergilerden biri olan MASA dergisinin Nisan Ayı konusu Sabahattin Ali’ydi. Kendisini görür görmez aldım ve çabucak okudum. Her ay farklı bir konu ile karşımıza çıkan bu derginin Mayıs Ayı yayını heyecanla bekliyorum. İçinde birbirinden güzel duygu ve düşünceleri barındıran Masa dergisini henüz okumadıysanız, önümüzdeki ay almanızı ve okumanızı öneriyorum. Özellikle Nisan Ayı bitmeden, Sabahattin Ali yayınını kaçırmayın derim!

Herkese bol okumalı bir Mayıs Ayı dilerim,